Wkładka bębenkowa- rodzaje i zastosowanie

W zależności od miejsca i różnego rodzaju potrzeb, do każdych drzwi montujemy odpowiedni zamek. Jeden zamek będzie odpowiedni do drzwi wejściowych naszego mieszkania, czy domu, inny do biura, a jeszcze inny do szafek, czy sejfów. Jednak niezależnie od tego jakiego zamka potrzebujemy, większość z nich opiera się na podobnej zasadzie działania, a mianowicie wkładka bębenkowa umieszczona wewnątrz drzwi zawiera ruchowe kołeczki, które muszą ułożyć się w odpowiedni wzór, tak aby zamek się otworzył. Taki układ kołeczków będzie możliwy jedynie przy użyciu odpowiedniego klucza, pasującego do konkretnego zamka, który chcemy otworzyć. Jednak wśród tylu drzwi i tylu zamków znajdziemy również różne rodzaje wkładek bębenkowych, które wyposażone będą w różne funkcje.

Wkładka bębenkowa i jej rodzaje

Miejsce zastosowania wkładki bębenkowej będzie miało duży wpływ na to, na którą z nich się zdecydować. Na przykład w biurze, czy w domu oraz jakimkolwiek miejscu, w którym nie jest konieczne jego zakluczanie od zewnątrz doskonale sprawdzi się wkładka bębenkowa z gałką. Jej konstrukcja polega na tym, że ze strony zewnętrznej posiada otwór na klucz, więc trzeba go posiadać, aby dostać się do pomieszczenia, jednak ze strony wewnętrznej jest wyposażona w gałkę, która umożliwia otwarcie drzwi bez potrzeby posiadania klucza – wystarczy jedynie przekręcić wspomnianą gałkę, aby się z takiego pomieszczenia wydostać. Tego typu wkładka jest również nazywana wkładką bębenkową jednostronną ze względu na fakt, iż wymaga ona użycia klucza tylko z jednej strony, a z drugiej otwiera się bez jego użycia.

Jakość wkładki bębenkowej w zamkach do drzwi wejściowych

Jeśli chodzi o jakość wykonania, zazwyczaj wkładki takie są stworzone z trwałych materiałów, można tu wymienić chociażby nikiel, czy mosiądz, a przynajmniej są nimi powlekane. Przed zakupem warto się upewnić z czego jest wykonana wkładka bębenkowa, o której zakupie myślimy, tak aby była ona trwała i służyła nam wiele lat. Istnieje sporo marek godnych polecenia, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości i z dbałością o każdy szczegół. Można wśród nich wymienić na przykład wkładkę bębenkową gerda, wkładkę bębenkową lob oraz cisa. Decydując się na jedną z nich, otrzymamy gwarancję wysokiej jakości i długi okres żywotności całego naszego zamka, nie będziemy się więc musieli martwić ewentualnymi usterkami, czy zużyciem, gdyż będzie nam on służył naprawdę długie lata. Warto przy tym pamiętać, że przy kupnie wkładki bębenkowej otrzymujemy nie tylko gwarancję bezpieczeństwa, ale często także praktyczne środki, które mają nam takie bezpieczeństwo zapewnić. W wielu przypadkach do zamka dołączona jest specjalna karta, którą musimy okazać, aby wyrobić duplikat klucza, co sprzyja naprawdę dużemu bezpieczeństwu, gdyż nikt bez naszej wiedzy i bez posiadania wspomnianej karty nie będzie mógł dorobić klucza i wejść do domu, czy mieszkania bez naszej wiedzy.