Szukasz mieszkania w Warszawie – sprawdź, co powinieneś zweryfikować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Nie ma wątpliwości co do tego, że kupno mieszkania to jedna z poważniejszych decyzji życiowych. Zwykle chodzi tutaj o wydatek naprawdę sporej sumy, którą są nasze wieloletnie oszczędności, a czasami wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu bankowego i pewnymi miesięcznymi zobowiązaniami. Bez względu na to, co jest źródłem finansowania, my musimy podejść do tego bardzo poważnie, gdyż mieszkanie to będzie być może stanowiło prawdziwy dom dla naszej rodziny przez najbliższe lata. Istnieje mnóstwo aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu w wyborze.

Należy z pewnością zacząć od odnalezienia sporej ilości atrakcyjnych ofert. Zdecydowanie najwięcej ogłoszeń obecnych jest dziś w Internecie i to właśnie tam warto rozpocząć poszukiwania. Przydatna okaże się zatem wyszukiwarka internetowa, do której należy wprowadzić odpowiednie hasło, które doskonale opisze nasze potrzeby. Niech będzie to zatem np. mieszkanie Nowodwory Warszawa, a lista wyników stanie się listą najpopularniejszych w danym momencie ofert, które powinniśmy wnikliwie przejrzeć. Niech jednak nie zwiodą nas barwne opisy i przekoloryzowane zdjęcia. Na pewno każde z interesujących nas miejsc, powinniśmy odwiedzić osobiście.

Metraż, pokoje i ich rozmieszczenie…

To nie jest reguła, że duże mieszkanie musi wiązać się największym wydatkiem, gdyż także te mniejsze o wysokim standardzie lub umiejscowione w centrum mogą kosztować o wiele więcej. Dodatkowo, na niektórych prestiżowych dzielnicach cena będzie po prostu zawyżona, względem chociażby mieszkań na osiedlu Bliski na Tarchominie. Nie to jednak powinno być wyznacznikiem naszego wyboru. W zależności od tego, jaki jest cel zakupu mieszkania, będziemy potrzebować by lokum posiadało odpowiedni metraż oraz rozmieszczenie pomieszczeń. Toteż w wypadku kupna mieszkania jedynie pod wynajem, zależało nam będzie na tym, aby obecne były tam głównie pokoje niezależnie, a jeśli to mieszkanie dla naszej rodziny, to zupełnie inne rozwiązanie będą już pożądane. Co więcej, stare budownictwo nie zaoferuje nam wielu możliwości pod tym względem, dlatego chcąc móc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, najlepiej będzie postawić chociażby na nowe mieszkania na Białołęce, gdzie pozwolimy sobie nawet na zmianę układu ścian.

Komunikacja miejska – co powinniśmy sprawdzić?

Dobrze jeśli do naszego mieszkania będzie bezproblemowy dojazd z większości miejsc w mieście. Sprawdźmy dobrze, czy w okolicy obecne są przystanki autobusowe oraz tramwajowe. Oczywiście najlepiej wybrać mieszkanie przy metrze, jednak to jak wiadomo będzie wiązało się z największym wydatkiem. Korzystając głównie z własnego samochodu, zweryfikujmy infrastrukturę drogową, aby mieć pewność tego, że uda się nam uniknąć największych korków, chociażby podczas codziennych dojazdów do pracy. Nie bez znaczenia będzie również możliwość parkowania, dlatego starajmy się wybierać opcje, gdzie możliwością będzie skorzystanie np. z parkingu podziemnego.