Rolety okienne zewnętrzne

W oknach domów i mieszkań coraz częściej można zauważyć różnego rodzaju zabezpieczenia zewnętrzne, w postaci rolet, specjalnych żaluzji, czy okiennic. Taka sama tendencja występuje jeśli chodzi o sklepy, czy inne lokale użytkowe, w których zgromadzone są rzeczy narażone na potencjalną kradzież. W związku z tym zachodzi pytanie, czy rolety okienne zewnętrzne są faktycznie skuteczną ochroną i zapewniają niezbędne bezpieczeństwo.

Rolety zewnętrzne w domach i mieszkaniach

Tego typu zabezpieczenie jest uzasadnione na osiedlach nieco bogatszych domów, czy apartamentów, jednak nie traci na znaczeniu również w innych dzielnicach, na przykład na zamkniętych osiedlach, na ulicach domów jednorodzinnych, czy po prostu w wielopiętrowych blokach. Tak naprawdę nigdy nie jesteśmy pewni, czy nasz dom nie będzie narażony na włamanie, czy kradzież, dlatego właśnie zabezpieczamy się na różnego rodzaju dostępne sposoby, aby mieć większą pewność, że nic nie zagraża zarówno nam, jak i naszemu mieniu. Właśnie dlatego, choć stosowanie rolet okiennych zewnętrznych być może kojarzy nam się głównie z bogatszymi dzielnicami, ma ono swoje uzasadnienie również w pozostałych miejscach i nie ma się co dziwić widząc pojawiające się coraz częściej w naszym sąsiedztwie tego typu zabezpieczenia.

Roleta zewnętrzna w witrynach sklepowych

Szczególne zastosowanie znajdują tego typu rolety czy żaluzje w witrynach sklepów, czy innych lokali usługowych. W takich miejscach zazwyczaj są zgromadzone różnego rodzaju towary o mniejszej lub większej wartości, a nierzadko również pewna suma pieniędzy, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. W takich miejscach najczęściej są stosowane rolety okienne zewnętrzne elektryczne, czyli takie, które można obsługiwać na odległość za pomocą pilota, czy też telefonu lub tabletu, co jest niewątpliwie dużym udogodnieniem. Choć stosuje się je zazwyczaj właśnie w sklepach, coraz częściej montuje się je również w domach, gdyż wiele osób widząc praktyczność takiego rozwiązania decyduje się na jego zastosowanie u siebie. Jeśli chodzi o montowanie ich w domu, jest to szczególnie praktycznym elementem wyposażenia dla osób niepełnosprawnych, które mają trudności z poruszaniem się. Dzięki możliwości sterowania roletami ze sporej odległości, nie muszą one zdobywać się na zbędny wysiłek. Jeśli zaś chodzi o lokale użytkowe, jest to praktyczne gdyż możemy zacząć podnosić roletę jeszcze zanim dojdziemy do sklepu, co pozwala nam zaoszczędzić nieco czasu, a przy okazji wysiłku.

Jaki rodzaj rolet i żaluzji wybrać?

Co jeśli już zdecydowaliśmy się zamontować w naszym domu, mieszkaniu, czy sklepie wspomniane rolety okienne zewnętrzne, ale wśród tylu dostępnych wariantów nie wiemy na które z nich się zdecydować? Na pewno pomocne będą opinie, które możemy znaleźć w Internecie. Warto również przyjrzeć się bliżej ofertom, które przyciągnęły naszą uwagę. W tym celu dobrze byłoby sprawdzić z jakich materiałów wykonane są wybrane przez nas rolety, czy są one trwałe, jak długą mają gwarancję i ile praktycznie czasu będą nam służyć. Ponadto, istotnym czynnikiem jest odporność na uszkodzenia mechaniczne lub na zmiany pogodowe. Najwyższej jakości żaluzje i rolety powinny pozostać nienaruszone nawet w przypadku silnego słońca, gradu, czy bardzo niskich temperatur. Jest to bardzo ważne, jeśli rolety mają nas chronić i zapewniać bezpieczeństwo we wnętrzu, w którym są zamontowane.

Rolety zewnętrzne – cena za metr kwadratowy

Koszt wspomnianych rolet jest dosyć zróżnicowany. Zależy on między innymi od wspomnianych wyżej czynników, to znaczy od tego z jakich materiałów są zbudowane, czy są trwałe i jak długą mają gwarancję. Czasami na ich koszt wpływa także miejsce zakupu. Często w większych miastach, jak Warszawa, czy Kraków, rolety będą nieco droższe niż w mniejszych miejscowościach, gdzie zarobki również są nieco niższe. Ogólnie rzecz biorąc jeśli weźmiemy pod uwagę różne rodzaje rolet okiennych zewnętrznych cena będzie wahała się średnio między 200, a 2000 złotych, jest to więc naprawdę duża różnica. Dlatego ważne jest, aby zdecydować na jakich czynnikach nam najbardziej zależy, aby dokonać mądrego wyboru.