Najczęściej wybieramy nowe mieszkania – dlaczego?

Co drugie zakupione mieszkanie w Polsce pochodzi z rynku pierwotnego. Większość z nas obecnie bardziej docenia nieruchomości nowe, niż te z rynku wtórnego. Nowe mieszkania są nowoczesne, mają wiele udogodnień i znacznie lepszy standard od tych z drugiej ręki. Jakie zalety ma mieszkanie od dewelopera?

Mieszkania Targowa

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, otrzymujemy klucze do mieszkania w stanie deweloperskim, co oznacza, że są w nim okna, betonowe wylewki, drzwi, więc trzeba je wykończyć, co można zrobić zgodnie ze swoim gustem oraz potrzebami rodziny. Dowolność w aranżacji mieszkania to jedna z najważniejszych zalet mieszkania Targowa. Oczywiście w tym wypadku od odebrania kluczy do wprowadzenia się musi minąć zazwyczaj kilka miesięcy, gdyż prace wykończeniowe przeważnie tyle trwają. Deweloperzy obecnie budują coraz więcej mieszkań i to w bardzo różnych lokalizacjach, dzięki temu mamy duży wybór, więc z pewnością znajdziemy lokal, który będzie w stanie nas zadowolić. Nowe mieszkania Targowa to dobra opcja również dlatego, że w tym wypadku możemy liczyć na dobre parametry akustyczne i termoizolacyjne. Nowa nieruchomość jest budowana przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, więc będzie miała dużo lepszy standard, niż mieszkanie w bloku w starszym budownictwie czy kamienica.  

Czym się kierować wybierając mieszkanie?

Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania Targowa, weźmy pod lupę dewelopera. Warto zapoznać się z jego poprzednimi realizacjami, a także opiniami klientów na jego temat. Należy zweryfikować również takie dokumenty, jak księgi wieczyste, pozwolenia na budowę, czy sposób finansowania inwestycji. Kolejna ważna sprawa to metraż, układ mieszkania, a także materiały, które zostały użyte do jego budowy.