Kupujemy nowe mieszkanie w Warszawie – skąd wiedzieć, czy nasz deweloper jest godny zaufania?

Dla każdego z nas możliwość zakupu swojego własnego mieszkania to powód do zadowolenia. Jednak posiadanie odpowiednich środków nie zapewnia mieszkania od ręki. Czeka nas jeszcze trudny wybór, zwłaszcza że ilość dostępnych mieszkań na rynku jest spora. Jak wybrać godnego zaufania sprzedawcę? Skąd wiedzieć, czy deweloper, który oferuje nowe mieszkania na sprzedaż, jest w stanie zapewnić nam lokal w rozsądnej cenie? Podpowiadamy!

Szeroki wybór ofert deweloperów – jak sobie z tym poradzić?

Duże zapotrzebowanie na mieszkania sprawiło, że na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej deweloperów. Budują nowe mieszkania na sprzedaż zarówno na terenie Warszawy, jak i na jej obrzeżach. I tak nowe mieszkania na sprzedaż warszawa bemowo może nam zaoferować, podobnie zresztą jak Targówek, Wola, czy Śródmieście. Tylko skąd mamy wiedzieć, że właśnie deweloper, którego oferta przypadła nam do gustu, jest wart zaufania? Jak nie dać się nabrać na oferty oszustów i wybrać dewelopera, który faktycznie zapewni nam wybrane mieszkanie? Prawdę mówiąc, istnieje kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, a uda nam się znaleźć kogoś odpowiedniego…

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera?

Jak w taki razie powinniśmy wybierać dewelopera? Na co dokładnie zwracać uwagę? Przede wszystkim powinniśmy stawiać na profesjonalnych deweloperów, którzy na swoim koncie mają liczne sukcesem zakończone inwestycje. Taki deweloper nie tylko zapewni nam mieszkanie, które sprosta naszym wymaganiom i możliwościom finansowym, ale również będzie to mieszkanie bezpieczne i komfortowe. Na pewno powinien to być też deweloper, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Dlatego, zanim się zgłosimy do wybranego biura sprzedaży mieszkań, warto zaczerpnąć trochę informacji z sieci. Pomocne z pewnością będą opinie byłych oraz obecnych klientów, więc zaglądając do Internetu, warto sprawdzić, co o danym deweloperze mówią internauci. Gdzie szukać informacji? Potrzebnych informacji mogą nam dostarczyć jednakowo media społecznościowe, fora tematyczne, bądź nawet wyszukiwarka internetowa. Prawdę mówiąc, wystarczy kilka opinii, by przekonać się, z kim tak naprawdę mamy do czynienia i ustalić, czy dany deweloper jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

O czym jeszcze pamiętać?

Jest jeszcze jeden, ale jakże ważny aspekt, o którym należy pamiętać. O czym mowa? Przed podpisaniem umowy wstępnej i wpłaceniu zadatku na mieszkanie, powinniśmy sprawdzić daną nieruchomość i ustalić, czy jest ona wolna od zadłużeń i roszczeń. Gdzie to zrobić? Odpowiedź jest prostsza, niż by się mogło wydać, bo wystarczy sprawdzić księgi wieczyste. W nich odnotowywane są wszelkiego typu zobowiązania, kredyty, czy roszczenia osób trzecich, więc poświęcając trochę czasu na ich zweryfikowanie, mamy szansę ustalić, czy przypadkiem nie kupujemy mieszkania zadłużonego. To dobry sposób nie tylko na uniknięcie nieprzyjemności, ale przede wszystkim kłopotów finansowych.