Jakie możliwości daje nam szafa na wymiar w Warszawie, a na co powinniśmy uważać?

Choć wydaje się, że zaopatrzenie naszej garderoby w odpowiednie meble nie jest niczym trudnym, z uwagi na dość często ograniczone możliwości powierzchniowe takiego pomieszczenia, staje się to swojego rodzaju wyzwaniem. Kiedy planujemy umieścić dużą szafę w sypialni, najczęściej nie ma tego problemu, gorzej jeśli ma ona stanąć w naszej niezbyt wielkiej garderobie, gdzie planujemy przechowywać wszystkie swoje ubrania, a dodatkowo żelazko, deskę do prasowania i inne przedmioty użytku domowego. Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę, kiedy planujemy dokonać zakupy szafy na wymiar?

Kiedy marzy się nam ogromna i funkcjonalna szafa na wymiar Warszawa to miasto, gdzie funkcjonuje wielu producentów, którzy zajmują się wykonywaniem takich mebli na zamówienie. Ponadto, bez względu na to, czy są to szafy wnękowe, czy jakiekolwiek inne, z pewnością będą one w pełni funkcjonalne oraz dobrze wkomponują się w pozostała aranżację naszego pomieszczenia. Należy też zwrócić uwagę gdzie mebel ten będzie umieszczony. Szafy do zabudowy w Warszawie mają swoje predyspozycje, które mogą warunkować to, do jakiego miejsca będą nadać się najbardziej, a w jakiego typu pomieszczeniach po prostu się nie sprawdzą.

Sypialnia czy garderoba?

Od rozstrzygnięcia kwestii, gdzie stanie dany produkt, powinno się rozpoczynać w wypadku szafy na wymiar w Warszawie. Często pragniemy posiadać swojego rodzaju garderobę, gdzie zmieścimy swoje wszystkie ubrania, a niekiedy i różnego typu przedmioty codziennego użytku – żelazko, deska do prasowania, czy też odkurzacz. Wówczas, wymaga się zagospodarowania takiej przestrzeni, aby było to w pełni możliwe.

Warto też zwrócić uwagę, w jaki sposób otwierają się drzwi do garderoby. Wszystko po to, aby projektujący szafę mógł mieć to na względzie. Nie chcemy przecież sytuacji, kiedy szafa staje się niewygodna w użytkowaniu, ponieważ sposób jej otwierania koliduje z innymi elementami naszej garderoby – drzwiami, regałami czy też inną szafą.

Chociaż wydaje się, że problem ten nie istnieje, gdy szafa ma stanąć np. w sypialni, tutaj także warto mieć na uwadze jedną ważną kwestię. Nie starajmy się o uzyskanie tak wielkiego mebla, z którego ciężko będzie nam w ogóle korzystać. Warto zatem poradzić się specjalisty, jaka wysokość i głębokość sprawi, że zachowa ona swą funkcjonalność, a do ściągania ubrań z górnych półek nie będziemy potrzebować drabiny lub krzesła.

Możliwości mamy wiele…

Oprócz tego, że możemy zdecydować jaki typ szafy zostanie dla nas wykonany, wybierzemy też materiały potrzebne do jej produkcji. Warto zadbać o to, aby były one jak najwyższej jakości, aby szafa mogła służyć nam przez wiele lat. Ponadto, to my także decydujemy o tym, jaką mebel uzyska fakturę, kolor, rozstawienie i umiejscowienie półek oraz drążków na odzież wieszaną. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też oświetlenie. Szczególnie, kiedy są to głębokie szafy wnękowe, czasami światło obecne w pomieszczeniu, może okazać się niewystarczające. Musimy być jednak ostrożni planując jej konstrukcję i nie chodzi tutaj tylko o gabaryty (projektant powinien nas o tym uprzedzić). Wszelkie szafy, tak samo jak i każdy inny mebel, posiadają swoje właściwości konstrukcyjne, które zapewniają o jej stabilności i wytrzymałości. Warto jest postawić na klasyczne i minimalistyczne rozwiązania. Garderoba w końcu nie jest wystawą sklepową, gdzie wszystko musi robić niesamowite wrażenie, istotna jest tutaj funkcjonalność.