Jak odpowiednio zabezpieczyć drzwi przed pożarem?

Zabezpieczenie pracowniczej strefy przed pożarem oraz nieoczekiwanymi wypadkami jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy zatrudniającego na stanowiskach rzesze pracowników. Polskie kompleksy biurowe wciąż pod tym względem pozostawiają wiele do życzenia. Na szczęście dzięki podnoszeniu świadomości inwestorów i instytucji odpowiedzialnych za ochronę miejsc pracy świadomość znacznie się zwiększa. Kluczem do osiągnięcia optymalnie bezpiecznych warunków pracy jest odpowiednia aranżacja przestrzeni. Na początek skupmy się na drzwiach. Nie mogą być one wykonane z byle jakich materiałów. Także dobór właściwego zamka ma tutaj ogromne znaczenie. Można zdecydować się na zamki analogowe, tradycyjne lub bardziej nowoczesne – elektroniczne. Jeśli formy te wykonane są w oparciu o najwyższe parametry techniczne, to zdecydowanie się sprawdzą. Naszą uwagę od pewnego czasu zajmują zamki cisa. Należy zauważyć ich wysoki poziom wykonania, a także oryginalną formę. Każdy przedsiębiorca urządzający kompleks biurowy powinien przyjrzeć się tym produktom z bliska. 

Zamki cisa – dlaczego przeprowadzana jest kontrola wstępna?

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, markowe zamki cisa, a także wszelkie inne zamki innych marek, przed wprowadzeniem na oficjalny rynek sprzedaży przechodzą cały szereg testów. Bada się między innymi, czy:

– zamki są wytrzymałe na czynniki mechaniczne i typowo ludzkie

– zamki świetnie radzą sobie z wielokrotną eksploatacją zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej 

– są odporne na korozję

– można je stosować do wszystkich typów drzwi, niezależnie od materiałów, z jakich zostały one wykonane

– waga i ciężar elementów metalowych i stopowych w zamkach mają wpływ na jakość stosowania ich w codziennych sytuacjach

– zamki wymagają dodatkowego wsparcia technicznego, czy wręcz przeciwnie, mogą sobie poradzić w znacznie skromniejszej formie projektowej 

Zamki cisa – jakość nie do pokonania!

Wszelkie ekspertyzy oraz badania przeprowadzane nad działaniem zamków cisa jasno pokazują, że są to jedne z lepszych produktów na rynku w swojej branży. Korzystają z nich wszyscy przedsiębiorcy, którym najbardziej zależy na bezpieczeństwie pracowników w codziennym środowisku pracy. Oznacza to, że w czasie pożaru czy nieoczekiwanego wypadku, w celach ewakuacyjnych drzwi otworzą się automatycznie nawet w sytuacji totalnego zaryglowania na każdym poziomie technicznym, jaki tylko jest możliwy do osiągnięcia. Zamki ciso często wystawiane są na licznych targach i przeglądach nowoczesnych metod dotyczących aranżacji przestrzeni publicznej oraz prywatnej. Zdobywają uznanie na całym świecie, dzięki czemu wiedza na ich temat wzrasta, a to wszystko przekłada się na powodzenie. Zamówienia w licznych sklepach internetowych mówią same za siebie. Niektóre ze sklepów internetowych prowadzą swoiste statystyki, na podstawie przeprowadzonych analiz wychodzi, że czasem zamki ciso zamawiane są średnio co 10 minut! To imponujący wynik, zwłaszcza w sytuacji, kiedy konkurencja w branży produkcji wyposażenia drzwiowego i okiennego jest naprawdę spora!