Osuszanie budynków iniekcja a zalety

Osuszanie budynków iniekcja posiada wiele zalet, dzięki czemu jest najczęściej wybieranym sposobem radzenia sobie z wilgocią w obiektach różnego typu – zarówno mieszkalnych, jak i firmowych czy użytkowych.

Osuszanie budynków iniekcja

Zawilgocone fundamenty i mury to wielki problem dla właścicieli obiektów – zdarza się zarówno w przypadku tych niepodpiwniczonych, jak i podpiwniczonych. Przyczyn może być wiele – może to być spowodowane zaciąganiem wody gruntowej przez materiały budowlane, jak i nagłymi zdarzeniami, jak powodzie. Generuje to wiele problemów – powstaje wilgoć na ścianach, sprzyjająca rozwojowi bakterii i grzybów w domach, co powoduje niezdrowe warunki dla mieszkańców i wymaga przeprowadzania takich operacji, jak odgrzybianie ścian. Na szczęście dostępne są metody, które pozwalają na osuszanie budynków iniekcja jest jedną z nich. 

Iniekcja pozwala na osuszanie murów i fundamentów budynków, przy czym jest to metoda bardzo skuteczna, tania i ekologiczna. Polega na pozbyciu się wilgoci ze ścian oraz stworzeniu warstwy izolacyjnej na skutek krystalizacji nierozpuszczalnych w wodzie minerałów, umieszczonych w materiałach budowlanych. Dzięki temu wszystkie pory i kapilary materiałów zostają uszczelnione, a ściany i fundamenty zabezpieczone przed dalszym wyciąganiem wilgoci z gruntu.  

Osuszanie budynków iniekcja – kluczowe zalety

 Do najważniejszych zalet należą: 

– skuteczność działania – jest to metoda, którą cechuje najwyższa skuteczność wśród wszystkich sposobów na usuwanie wilgoci ze ścian i fundamentów. Dzieje się tak przez tworzenie za jej pomocą nieprzenikalnych dla wody struktur, uzyskiwanych dzięki krystalizacji nierozpuszczalnych w wodzie minerałów, jakie znajdują się w materiałach budowlanych. W efekcie mury nie tylko pozbywają się całej zawartej w nich wilgoci, ale także zostają ochronione przed dalszym jej przepuszczaniem. Krystalizacja doprowadza do wypełnienia wszystkich porów w ścianach, dzięki czemu stają się one bardzo szczelne.  

– niska cena – osuszanie budynków za pomocą iniekcji jest najtańszym z dostępnych sposobów pozbywania się wilgoci ze ścian i fundamentów. Osuszanie murów tym sposobem nie wymaga bowiem zastosowania drogich środków chemicznych ani ciężkiego sprzętu. Wykorzystuje się do niej wyłącznie naturalne, mineralne preparaty, w dodatku wykonywane z dostępnych w Polsce składników, co dodatkowo zmniejsza ich cenę. 

– ekologiczność – do usuwania wilgoci nie są używane żadne ciężkie środki chemiczne, które mogłyby zanieczyścić wody gruntowe czy źle wpłynąć na środowisko. Wykorzystuje się wyłącznie naturalne preparaty, oparte na minerałach, które nie mają negatywnego wpływu na otoczenie budynku.  

Zastosowanie metody osuszania budynków iniekcją pozwala na uzyskanie doskonałych efektów w krótkim czasie oraz przywrócenie bezpieczeństwa obiektowi mieszkalnemu bez ponoszenia wysokich kosztów czy zagrożenia środowisku naturalnemu. Jest to najlepszy sposób, pozwalający na usunięcie całej wilgoci ze ścian i fundamentów w budynkach podpiwniczonych, jak i niepodpiwniczonych.