Soczewki kontaktowe Warszawa – korekcyjne i kolorowe

Soczewki kontaktowe są doskonałą alternatywą dla szkieł kontaktowych – są o wiele wygodniejsze i mogą stanowić rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą nosić okularów.

Soczewki kontaktowe Warszawa

Nie każda osoba z wadą wzroku lubi nosić okulary – dla wielu z nich jest to spory problem. Rozwiązaniem są soczewki kontaktowe Warszawa – wygodny sposób na korekcję wady wzroku. Można kupić je w każdym dobrym salonie optycznym – czym jednak kierować się przy wyborze modelu, jakie rodzaje są dostępne i czy konieczna jest konsultacja z okulistą? 

Ich zakup także jest o wiele łatwiejszy, wystarczy bowiem dopasować odpowiedni model do swojej wady wzroku. W przypadku okularów poza szkłami kontaktowymi trzeba wybrać także oprawki, które dodatkowo podnoszą cenę całego zakupu. Należy odpowiednio dopasować je do kształtu twarzy, żeby dobrze wyglądały, a przy tym także dobrze się nosiły. Okulary bardzo ograniczają – uniemożliwiają wiele aktywności, w tym sport. Z tego względu soczewki kontaktowe są wyjściem dla osób, które są aktywne, a także nie chcą, by ich wada wzroku była widoczna dla innych osób lub nie podobają się sobie w takiej formie korekcji wzroku.  

Soczewki kontaktowe Warszawa – warianty

Soczewki kontaktowe w Warszawie występują w wielu wariantach – zarówno jednodniowych, jak i dwutygodniowych oraz miesięcznych. Oznacza to częstotliwość, z jaką powinno się je zmieniać. Różnią się ceną i komfortem noszenia, a ich wybór zależy od osobistych preferencji, a także zaleceń okulisty. Optyk może również podpowiedzieć, jaki model sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej. Dostępne są wersje na każdą wadę wzroku – dzielą się na miękkie i twarde. Miękkie to soczewki hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe. Wybiera się je najczęściej, ponieważ są wygodne w noszeniu i zakładaniu. Modele twarde są jednak konieczne w przypadku niektórych wad wzroku.  

Istnieje grupa osób, która nie może zdecydować się na tę formę korekcji wzroku – są to osoby cierpiące na tzw. suche oko, kobiety w ciąży lub karmiące, osoby chore na cukrzycę, osoby z uczuleniami na materiały, z których wykonane są soczewki, osoby z infekcją rogówki oraz stosujące niektóre leki. Wszyscy inni nie muszą decydować się na okulary, by poprawić ostrość widzenia.  

Dostępne są również soczewki kolorowe, występujące zarówno w wersji korekcyjnej, jak i wyłącznie dekoracyjnej. Można z ich pomocą codziennie zmieniać swój kolor oczu – jest to bardzo ciekawa opcja, ponieważ można uzyskać zarówno naturalne barwy tęczówki, jak i te bardziej fantazyjne lub ozdobione wzorami.  

Kupując soczewki kontaktowe w Warszawie w salonie optycznym, ma się ogromny wybór wśród modeli dostępnych w różnych półkach cenowych. Dostępne są zarówno tanie soczewki, jak i te dostępne w wyższej cenie. Warto poradzić się co do zakupu okulisty, a także spytać bezpośrednio u optyka – doświadczony salon chętnie doradzi w wyborze. Soczewki kontaktowe w cenie odpowiedniej do każdego portfela można z łatwością znaleźć, wyszukując dobry salon optyczny online.