Piękne włosy dzięki trapi ozonem 

Jako jedna z innowacyjnych metod oczyszczania organizmu odnalazła się terapia ozonem. Zastosowanie tego jakże szlachetnego gazu, znalazły u siebie gabinety kosmetologiczne. Jednak niewiele osób jeszcze wie, że ozon zapewnia gruntowną odbudowę włosów. 

Twarda woda, szybki tryb życia, wysoki poziom stresu to jedynie kilka czynników wpływających na jakość naszych włosów. Czasem nie sposób jest się nad tym zastanowić. Winę za niesforne piór zwala się na zbyt częste farbowanie czy po prostu genetykę. Dodatkowo zbyt częste zabiegi fryzjerskie stopniowo obniżają kondycję włosa. W dłuższej perspektywie stają się one łamliwe, zatracają swój blask a przy tym rozdwajają się na końcach. Panie posiadające ten problem, bardzo dobrze wiedzą jak trudno jest przywrócić włosy do stanu poprzedniej świetności. Jednak producenci sprzętu fryzjerskiego znaleźli sposób by nadanie włosom poprzedniego blasku trwało jak najkrócej. Stworzone do tego zostały sauny do włosów, zwane inaczej ozonowymi terapiami parowymi.  

Na czym to polega? 

Terapia ozonem zalecana jest przede wszystkim do regeneracji włosów zniszczonych, suchych, łamliwych, porowatych, a także pozbawionych naturalnego blasku. Wspomagająco podczas ozonowania stosuje się odpowiednie kosmetyki jak: odżywki do włosów, maski do włosów, czy ampułki do włosów. Ozonowa terapia parowa wykorzystuje efekt ciepła, by rozchylić łuski włosa. Następnie cząsteczki pary wraz z ozonem oraz substancjami regenerującymi wnikają do głębi łodygi włosa. Daje to efekt nawilżenia oraz odżywienia. Ostatecznym efektem zastosowanych urządzeń do sauny do włosów są sprężyste, elastyczne i lśniące włosy. Decydując się na zabieg terapii ozonem, włosów oraz skóry głowy, otrzymamy również chwilę relaksu i odprężenia. Wiele Pań, słysząc o tego rodzaju zabiegu, w pierwszej chwili wyobraża sobie wiele komplikacji, choćby pod względem przygotowania. Na szczęście rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Klientka siada w wygodnym fotelu pod urządzeniem w kształcie kopuły, a na jej włosy spływają fale ciepłego powietrza pomieszane z przyjemnymi aromatami kosmetyków. Na koniec następuje fala zimnego powietrza by skutecznie pozamykać łuski włosa.  

Systematyczne korzystanie z zabiegu jakim jest terapia ozonem może przynieść pożądane efekty już bardzo szybko. Kuracja miesięczna, podczas której wykonywanych jest około 5 zabiegów, daje duże szanse na piękne i lśniące włosy. Ozon stosowany w terapii wykazuje silne działanie bakteriobójcze. Oczyszcza on włosy oraz skórę głowy z efektów pozostawionych przez poprzednie kuracje jak trwała czy farbowanie. Poprawia on również ukrwienie głowy, przez co wzmagany jest porost włosów.  

Taka terapia sprawi przyjemność nie jednej Pani, której szczególnie zależy na pięknych włosach. Miłośniczki pięknych lśniących włosów uczynią wszystko by ich fryzura zawsze wprawiała w zachwyt. Wykupienie terapii ozonem, może świetnie sprawdzić się jako prezent urodzinowy czy z okazji rocznicy. Ponadto może ona służyć jako terapia relaksacyjna dla strudzonej Pani Domu.