Osuszanie budynków iniekcja

Osuszanie budynków iniekcja polega na wyciągnięciu wilgoci ze ścian i fundamentów oraz krystalizację minerałów obecnych w materiałach budowlanych.

Osuszanie budynków iniekcja

Osuszanie budynków iniekcja to niezawodna metoda na pozbycie się wilgoci ze ścian i fundamentów obiektów. Zbyt duża wilgoć jest bardzo dużym problemem w budownictwie – wiele obiektów jest nią dotkniętych i bardzo trudno pozbyć się tego kłopotu. W efekcie w obiektach dotkniętych tym problemem wychodzi wilgoć na ścianach, powodująca stworzenie dobrych warunków do rozwoju bakterii, pleśni i grzybów – z czasem konieczne jest odgrzybianie ścian, by nie dopuścić do powstania niesprzyjających warunków do życia dla mieszkańców.  

Powodów zawilgocenia budynków może być kilka – zazwyczaj jest to zaciąganie wilgoci z gruntu, występujące zarówno w obiektach niepodpiwniczonych, jak i podpiwniczonych, ale może nastąpić również wobec niespodziewanych kataklizmów powodowych, czyli po powodzi. W obu przypadkach konieczne będzie osuszanie budynków – metoda iniekcji jest w tym przypadku nie tylko najbardziej skuteczna, ale tez najbardziej opłacalna. 

Tym sposobem tworzy się nierozpuszczalną w wodzie warstwę uszczelniającą, która nie dopuszcza do ponownego zawilgocenia budynku. Warstwa jest bardzo trwała i szczelna, wypełnia bowiem wszystkie pory w ścianach. 

Osuszanie budynków iniekcja – zalety

Do największych zalet tej metody osuszania murów i fundamentów należą: 

– bardzo wysoka skuteczność – pozbywanie się wilgoci tym sposobem to nie żadna filozofia czy dzieło przypadku, a czysta chemia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów, wilgoć zostaje wyciągnięta, a pory w materiałach budowlanych szczelnie wypełnione skrystalizowanymi związkami, które są nierozpuszczalne w wodzie. Tak powstałe uszczelnienie nie ulegnie wodzie i zapobiegnie pobieraniu wilgoci przez ściany, niezależnie, czy budynek jest podpiwniczony, czy nie.  

– niski koszt – osuszanie budynków za pomocą iniekcji należy do najtańszych metod tego typu. Dzieje się tak ze względu na wykorzystanie prostych chemicznych zależności, wywołanych za pomocą naturalnego preparatu, bazującego na minerałach dostępnych w kraju. Nie potrzebna żadnych złożonych, drogich środków chemicznych ani zastosowania ciężkiego sprzętu, nie ingeruje się także w budownictwo. Dzięki temu koszty metody są bardzo niskie i opłacalne dla każdego właściciela obiektu. 

– bezpieczeństwo dla środowiska – metoda pozbycia się wilgoci w ten sposób jest ekologiczna – wykorzystane zostają do niej wyłącznie naturalne preparaty mineralne, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Skorzystanie z tej technologii nie grozi zanieczyszczeniem wód gruntowych ani otoczenia w pobliżu obiektu, dzięki czemu spokojnie można zgodzić się na jej zastosowanie. 

Tak wiele zalet sprawia, że skorzystanie z tego typu metody usuwania wilgoci ze ścian i fundamentów jest korzystne w przypadku każdego obiektu. Warto wybrać taki sposób ze względu na jego bardzo niski koszt, ekologiczność i, przede wszystkim, stuprocentową skuteczność.