Ocieplenie poddasza Kielce – izolacja pianką poliuretanową

Ocieplenie poddasza w Kielcach z pomocą pianki poliuretanowej posiada wiele zalet i wypada o wiele lepiej, niż tradycyjne metody izolacji, takie, jak układanie wełny mineralnej.

Ocieplenie poddasza Kielce

Izolacja strychu jest bardzo ważnym punktem przy budowie każdego domu, ponieważ to właśnie ostatnia kondygnacja jest najbardziej podatna na stratę ciepła. Gorące powietrze idzie do góry, a jeśli nie zatrzyma się na odpowiednim uszczelnieniu strychu, wydostanie się na zewnątrz z budynku. Najlepszym sposobem na izolację jest ocieplenie poddasza Kielce za pomocą pianki poliuretanowej – materiału o wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych.  

Pianowanie poddasza pozwala na stworzenie bardzo skutecznej izolacji, która nie wypuści ciepłego powietrza z wnętrza budynku, poprawiając tym samym warunki termiczne w domu. Dzięki temu w chłodne dni w budynku utrzymuje się wysoka temperatura i nie jest potrzebne dodatkowe dogrzewanie. W przypadku budynków, które nie posiadają takiej izolacji, straty ciepła są bardzo duże, a budynek musi być bardzo intensywnie ogrzewany, co jest nie tylko nieekonomiczne, ale także mało ekologiczne i może przyczyniać się do powstawania smogu. Ocieplenie poddasza w Kielcach metodą pianowania pozwala więc znacznie zmniejszyć koszty utrzymania domu, związane z jego ogrzewaniem, a także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. 

Ocieplenie poddasza Kielce, czyli zwarta oraz nieprzepuszczalna metoda izolacyjna

Wełna jest o wiele cięższa, przez co obciąża całą konstrukcję domu, jest także o wiele trudniejsza w montażu, trzeba ją bowiem docinać i mocować do powierzchni strychu. W efekcie mogą powstawać w niej szczeliny, które zmniejszają jakość i skuteczność izolacji. Pianka jest materiałem niezwykle lekkim, który można w prosty sposób rozmieścić równomierną warstwą na całej powierzchni poddasza. Stosuje się w tym celu ocieplanie natryskowe, wykonywane z pomocą specjalistycznych pistoletów. Pianka poliuretanowa po rozpyleniu mocno przywiera do danej powierzchni oraz zaczyna się rozszerzać, wypełniając wszystkie szczeliny i zakamarki konstrukcji. W efekcie powstaje zwarta, nieprzepuszczalna, bardzo szczelna warstwa o właściwościach termoizolacyjnych, która nie dopuszcza do najmniejszych strat ciepła. Dzięki temu cały budynek zyskuje ochronę przed wychłodzeniem i zatrzymuje ciepłe powietrze, uzyskane z pomocą ogrzewania, wewnątrz budynku. Sprawia to, że ogrzewanie jest maksymalnie wykorzystane i nie musi być stosowane ponad potrzeby budynku. Dzięki pianowaniu poddasza można także zagospodarować strych jako pomieszczenie użytkowe, odpowiednio uszczelnione i chronione przed zimnem niezależnie od pory roku.  

Koszty ocieplenia poddasza w Kielcach nie są bardzo wysokie, szczególnie, kiedy weźmie się pod uwagę, że jest to inwestycja, która szybko się zwróci dzięki o wiele niższym rachunkom za ogrzewanie. Zdecydowanie się na izolację strychu pianką poliuretanową jest więc rozwiązaniem bardzo opłacalnym i mogącym doskonale sprawdzić się w każdym budynku dzięki skuteczności, trwałości oraz  bezpieczeństwu.