Nowości
Początek / O stronie

O stronie

Chrześcijaństwo i Rodzicielstwo Bliskości – dla niektórych oba terminy są dobrze znane i łączą się w sposób oczywisty. Dla mnie osobiście odkrywanie jednego i drugiego jest wielką przygodą, która znajduje sporo wspólnych wątków. Żyję wiarą i próbuję towarzyszyć mojemu dziecku w sposób, który wielu nazywa Rodzicielstwem Bliskości, choć przecież nie chodzi o terminy czy etykietki.

Fot. Paweł Piwosz

Fot. Paweł Piwosz

Wiem, że jest nas więcej. Ta strona ma służyć zarówno tym, którzy mają podobne doświadczenia, jak i tym, którzy wcale nie są przekonani, że tak się da. Może słyszeli coś o Rodzicielstwie Bliskości, ale nie bardzo wiedzą, czy to dla nich. Może też trzymają się na dystans do Kościoła, ale jako rodzice odkrywają potrzebę podjęcia decyzji o tym, jak towarzyszyć swojemu dziecku także w rozwoju religijnym.

Możliwych konfiguracji jest mnóstwo. Czujcie się zaproszeni: do czytania, komentowania, pisania. Chcę się uczyć i chcę wspierać innych w tej nauce. Stąd i po to ta strona.

 

Zaczynamy u progu Adwentu, zatem większość artykułów, które będą się pojawiać w najbliższym czasie, będzie dotyczyć tego właśnie okresu oczekiwania oraz przeżywania nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego. Mam nadzieję, że znajdziecie w publikowanych tekstach zarówno teksty ożywcze dla wiary, jak i wsparcie w tym, jak przeżywać Święta w bliskości ze swoją rodziną, z dziećmi. By być bliżej: Boga, siebie i bliźnich, zwłaszcza tych w naszym domu.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w tym projekcie. Nie dam rady wymienić każdej i każdego z nich z imienia i nazwiska.

Dziękuję mojemu Mężowi, Pawłowi, za wsparcie i ogrom pracy związany z tworzeniem strony. A także za Jego zdjęcia, które towarzyszą moim wpisom. I za cierpliwość w słuchaniu o moim projekcie.

Dziękuję wszystkim, których teksty się tu pojawią – ich nazwiska poznacie.

Dziękuję tłumaczkom, które przekładają dla nas teksty anglojęzyczne (podpisywanym pod tekstami).

Dziękuję wszystkim, którzy zgadzają się na publikację ich tekstów, pisanych w innych celach, na naszej stronie.

Dziękuję osobom, które wspierają portal korektą i redakcją tekstów: Ani Chojowskiej-Szymańskiej, Paulinie Ohar-Zimie i Gabrieli Wolak.

Wszyscy pracujemy tu za „Bóg zapłać”, a strona nie ma celów komercyjnych.

Dziękuję niezliczonym Przyjaciołom i Znajomym za słuchanie, rady, pytania, krytykę, serdeczność, ciepło i modlitwę w intencji tego projektu. Szczególnie pragnę podziękować Ewie Jarmużek, Małgosi Plichcie i Emilii Góźdź, ale lista powinna być o wiele dłuższa.

Więcej o mojej własnej ścieżce, która zawiodła mnie tutaj, do powstania tej oto strony, możecie przeczytać W TYM WPISIE.

 

Przewiń do góry