Nowoczesne ogrodzenia farmerskie

Zagrody i stadniny konne wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w postaci solidnego ogrodzenia, które będzie chronić zwierzęta przed drapieżnikami, jak również będzie ograniczał przestrzeń przeznaczoną na wybieg. Nowoczesne ogrodzenia farmerskie są doskonałym sposobem na bezpieczną zagrodę nie tylko dla koni, ale również dla innych zwierząt hodowlanych.

Wybór odpowiedniego materiału na budowę konstrukcji ogrodzeniowej ma niebywałe znaczenie dla zdrowia zwierząt. Solidny materiał pozwoli również zachować ogrodzenie w stanie nienaruszonym przez długie lata. Dlatego drewniane ogrodzenia dla koni powoli zastępowane są przez winylowe zamienniki, które są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez zwierzęta, jak również te powstałe w wyniku szkodliwego działania warunków atmosferycznych.

Nowoczesne rozwiązania

Właściciele gospodarstw agroturystycznych czy zagród hodowlanych coraz częściej decydują się na innowacyjne ogrodzenia farmerskie, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę na wysokim poziomie.

Użycie polichlorku winylu, czyli popularnego PCV pozwala na uzyskanie produktu w pełni odpornego na czynniki zewnętrzne w postaci deszczu, śniegu czy mocnego promieniowania UV. Powierzchnia winylowych ogrodzeń farmerskich nie ulega uszkodzeniom strukturalnym nawet pod wpływem skrajnie niskich lub wysokich temperatur. Elementy ogrodzenia zostały zaprojektowane tak, aby były w pełni bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla człowieka. Nawet w przypadku naruszenia konstrukcji ogrodzeniowej nie powodują ono powstawania niebezpiecznie ostrych krawędzi czy wystających drzazg. Komponenty ogrodzenia farmerskiego profilowane są w odpowiedni sposób, który zapewnia im opływowy, nowoczesny wygląd.

Najczęściej spotykanym kolorem ogrodzenia farmerskiego jest klasyczna biel. Stanowi ona doskonałe dopełnienie wiejskiego krajobrazu, który przypomina ten z amerykańskich rancz. Białe ogrodzenia farmerskie nadają naszemu gospodarstwu unikatowego charakteru, który przyciąga wzrok.

Ogrodzenia dla koni powinny wyróżniać się stabilnością i wytrzymałością na napór ciężkiego zwierzęcia. W przypadku koni ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ są one niezwykle silne i żywiołowe. Jeszcze przed zakupem zwierząt powinniśmy dokładnie dopasować rodzaj i parametry ogrodzenia. Ogrodzenie dla koni powinno mieć odpowiednią wysokość, która powstrzyma zwierzęta przed sforsowaniem zabezpieczeń i ucieczką, która może mieć poważne konsekwencje. Koń może być przyczyną zniszczenia sąsiednich posesji lub naszego gospodarstwa. W niektórych przypadkach ucieczka konia jest równoznaczna z jego utratą.

Ogrodzenia farmerskie PCV mają swoje zastosowanie również poza obszarami przeznaczonymi na gospodarstwa rolne czy stadniny. Ten rodzaj parkanu z powodzeniem wykorzystuje się również jako ogrodzenie pól golfowych, boisk, czy jako element dekoracyjny w modnych restauracjach. Świetnie wpasowuje się zarówno w nowoczesne projekty architektoniczne, jak również w bardziej klasyczne zabudowy.

Montaż ogrodzenia farmerskiego Może się wydawać, że montaż winylowego ogrodzenia dla koni jest czasochłonne i skomplikowane. Nic z tych rzeczy. Wzniesie konstrukcji ogrodzeniowej jest niezwykle łatwe i nie powinno sprawić kłopotu. Montaż ogrodzenia opiera się na łączeniu modułów takich jak słupki, poprzeczki czy czapki. Instalacja ogrodzenia farmerskiego może być przeprowadzona samodzielnie, bez pomocy profesjonalnej firmy budowlanej, której usługi spowodują zwiększenie naszych wydatków. Instrukcję montażu dostaniemy w zestawie z elementami ogrodzenia.