Nowe mieszkania Białołęka – nieruchomości w stanie deweloperskim

Nowe mieszkania Białołęka to sprawdzona lokalizacja za niską cenę.

Nowe mieszkania Białołęka

Nowe mieszkania Białołęka to opcja dla każdej osoby, pragnącej osiedlić się w Warszawie. Rynek pierwotny oferuje wiele atrakcyjnych lokali umieszczonych w nowoczesnym budownictwie, powstającym w jednej z najspokojniejszych dzielnic Warszawy. Jest to idealna lokalizacja zarówno dla osób samotnych, par, jak i rodzin z dziećmi – okolica jest spokojna i bezpieczna, z dostępem do terenów rekreacyjnych, również nad Wisłą, a także miejskiej infrastruktury, mieszkańcy mają więc możliwość skorzystania ze wszystkich zalet dużego miasta. Białołęka to także swobodny dojazd do innych części Warszawy, dzięki czemu można z łatwością dostać się do szkoły czy pracy po drugiej stronie miasta.  

Nieruchomości w stanie deweloperskim są kuszącą propozycją, jednak wiele osób ma wątpliwości ze względu na jeden z ważniejszych aspektów przy zakupie lokalu – chodzi oczywiście o cenę. Lokale używane są dostępne w niższych cenach, dlaczego więc decydować się na bardziej kosztowne nieruchomości? Powodów jest wiele i warto poznać wszystkie z nich, zanim podejmie się decyzję co do inwestycji.  

Nowe mieszkania Białołęka, czyli szukanie najlepszej opcji

Choć nieruchomości używane posiadają niższą cenę początkową, nie oznacza to wcale, że są bardziej opłacalną opcją. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wymagają większych opłat dodatkowych oraz wiążą się z wieloma wydatkami, których wysokości nie sposób przewidzieć. Decydując się na nowe mieszkania w Białołęce, otrzymuje się lokal w idealnym stanie technicznym, spełniający wszystkie oczekiwania i gotowy pod wykończenie oraz wyposażenie. Sprawia to, że cały budżet przeznaczony na zakup i wyposażenie nowego mieszkania w Białołęce może zostać wyliczony co do złotówki oraz zrealizowany dokładnie z planem. To bardzo wygodna i bezpieczna opcja, pozwalająca trzymać się swojego finansowego planu i nie wiążąca się z nieprzewidzianymi wydatkami. Nieruchomości używane mają poważną wadę – nie można dokładnie poznać ich stanu technicznego, a wiele z poważniejszych wad wychodzi na jaw dopiero przy użytkowaniu lub wykonywaniu lżejszych prac remontowych. Choć każdy nabywca zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał przeprowadzić remont – polegający na odświeżeniu pomieszczeń, drobnych naprawach, lub kompletnej zmianie wykończeń oraz wystroju wnętrz – bardzo trudno jest przewidzieć jego koszty, co wiąże się często z wkładaniem w nieruchomość o wiele większych pieniędzy, niż się początkowo planowało. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, wymagająca często poświęcania dodatkowych tysięcy złotych, by lokal stał się przyjazny użytkownikom i spełniał ich wszystkie oczekiwania.  

Dodatkowym minusem jest także konieczność zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie lokalu używanego. Wymagane jest przeniesienie własności z pomocą notariusza, za co również musi zapłacić nabywca. Często zdarza się również, że nieruchomość jest wystawiana na sprzedaż przez biuro nieruchomości, dlatego trzeba pamiętać o prowizji dla pośrednika, utrzymującej się na poziomie 1-2% wartości lokalu.