Niesamowite właściwości zielonej herbaty – warto ją pić regularnie!

Zielona herbata ma nieskończenie wiele pozytywnych właściwości. Ma działanie przeciwzapalne, doskonale wpływa na trawienie, oczyszcza organizm z toksyn,  jej regularne spożycie zapobiega rozwojowi wielu poważnych chorób – to królowa wśród herbat!

Dlaczego warto włączyć ją do diety?

Regularne picie zielonego naparu przyczynia się do poprawy zdrowia i samopoczucia.  To zdrowa herbata, która nie tylko wpływa na odporność, redukuje ciśnienie krwi, ale dzięki niej można dodać sobie energii do działania. Jeżeli jesteśmy zmęczeni, senni, nie mamy siły do wykonywania codziennych obowiązków, filiżanka ulubionej zielonej herbaty, z pewnością postawi nas na nogi. To lepsze rozwiązanie, niż kawa czy napoje energetyczne, które wprawdzie wykazują działanie pobudzające, jednak na bardzo krótki czas. Tymczasem działanie herbaty zielonej jest długotrwałe, dzięki temu możemy utrzymać koncentrację na wysokim poziomie przez cały dzień. Picie napojów z zielonej herbaty jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają wymagającą, stresującą pracę lub przygotowują się do ważnego egzaminu czy wystąpienia publicznego.

To jeden z lepszych rodzajów herbaty na odchudzanie, która rzeczywiście ma wpływ na przemianę materii, dzięki temu proces zrzucania zbędnych kilogramów jest szybszy. Nie jest to wprawdzie magiczny środek, dzięki któremu bez wyrzeczeń i ciężkiej pracy można schudnąć, nie mniej jednak stanowi dobre wsparcie podczas tego procesu.

Wierząc doniesieniom medycyny wschodu, zielony napar jest w stanie pomóc w przypadku 60 różnych dolegliwości. Wciąż trwają badania nad właściwościami przeciwnowotworowymi, jakie teoretyczne ma herbata. Na dzień dzisiejszych nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście ma wpływ na zahamowanie rozwoju komórek nowotworowych, mimo to jest nadzieja. Badania potwierdziły za to związek pomiędzy spożywaniem napoju z zielonej herbaty, a zmniejszeniem się ryzyka rozwinięcia się chorób sercowo-naczyniowych.

Jaką herbatę kupić?

Jeżeli nie interesujemy się światem herbat, warto wcześniej poczytać na temat poszczególnych odmian, aby móc podjąć dobrą decyzję. Ogólnie warto wybierać herbaty pochodzące z pewnych źródeł, warto zapytać o datę ważności, kraj pochodzenia suszu oraz sprawdzić intensywność aromatu, jeśli mamy taką możliwość. Dobrze sprawdzają się japońskie herbaty, na pewno przypadną do gustu miłośnikom delikatnych, słodkich smaków, którzy nie przepadają za charakterystyczną goryczką. Można wybierać również spośród suszu produkowanego w Chinach, to drugi największy importer herbaty na świecie.

Jak parzyć zieloną herbatę?

Zarówno zakup, jak i parzenie zielonej herbaty, mogą okazać się trudniejsze, niż się wydaje. W tym wypadku trzeba zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zdrowotna herbata musi być parzona w określonym czasie i temperaturze, od tego zależy ilość uwalnianych substancji. Zakłada się, że krótsze parzenie zielonej herbaty to dobra opcja, gdy chcemy uzyskać napar pobudzający. Natomiast, jeżeli planujemy się zrelaksować proces parzenia warto przeprowadzić dłużej. Oczywiście każda odmiana herbaty może mieć inne wymagania, takie informacje można znaleźć oczywiście na opakowaniu produktu. Co jeżeli nie mamy czasu parzyć herbaty? Rozwiązaniem może okazać się Soti natural, naturalne napoje, które zostały wykonane wyłącznie z wody i zielonej herbaty o nazwie gyokuro.