Najskuteczniejsza metoda na zawilgocone mury – osuszanie budynków iniekcją

Osuszanie budynków iniekcja to sposób na pozbycie się wilgoci.

Osuszanie budynków iniekcja

Osuszanie budynków iniekcja to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się wilgoci z obiektów budowlanych. Za jej pomocą można usunąć problem zawilgoconych ścian i fundamentów oraz zabezpieczyć je przed ponownym nasiąknięciem wodą. Posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest to sposób najbardziej opłacalny i przynoszący najlepsze efekty. 

Wilgoć w ścianach to problem wielu obiektów mieszkalnych i użytkowych, niezależnie, czy są one podpiwniczone, czy nie. W wielu sytuacjach jest to problem typu budowlanego, gdzie fundamenty i ściany ciągną wodę z gruntu – ciężko jest się zabezpieczyć przed takim problemem i jest on bardzo powszechny. Zdarza się także, że budowla ma problem z wilgocią przez takie zdarzenia, jak powódź. W obu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie osuszania budynków – iniekcja to metoda, na którą najlepiej się zdecydować.  

Osuszanie budynków iniekcja, czyli walka z wilgocią

Wilgoć na ścianie powoduje bardzo niekorzystne warunki dla mieszkańców – umożliwia swobodny rozwój bakterii, pleśni i grzybów, które stają się obecne w powietrzu znajdującym się we wnętrzach, co jest bardzo niezdrowe i niewskazane, szczególnie w przypadku dzieci oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Konieczne jest przeprowadzanie odgrzybiania ścian, jednak jeśli problem wilgoci jest nadal obecny w danym obiekcie, problem może się powtarzać i z czasem nasilać. Z tego powodu trzeba zdecydować się na kompletne usunięcie wilgoci ze ścian i fundamentów.  

Osuszanie murów i fundamentów jest możliwe dzięki zastosowaniu metody iniekcji, która polega na usunięciu wilgoci z materiałów budowlanych oraz stworzeniu nieprzepuszczalnej, nierozpuszczalnej w wodzie warstwy ze skrystalizowanych minerałów, które znajdowały się w materiałach budowlanych. W efekcie warstwa wypełnia wszystkie pory fundamentów i ścian, które przestają dzięki temu pobierać wodę i są całkowicie zabezpieczone przed wilgocią. 

Do najważniejszych zalet tej metody należą: 

– jej skuteczność – iniekcja to osuszanie budynków, które musi zadziałać, polega bowiem na chemicznych reakcjach, spowodowanych przez odpowiednie preparaty, oparte na minerałach. Dzięki temu skuteczność jest zagwarantowana – każdy budynek odpowiednio zareaguje na usuwanie wilgoci i pokryje się niewidocznym gołym okiem uszczelnieniem, znajdującym się wewnątrz murów i fundamentów.  

– ekologiczność – jest to również metoda bezpieczna dla środowiska, opiera się bowiem na naturalnych preparatach, jakie uzyskuje się dzięki minerałom, pozyskiwanym w Polsce. Nie istnieje zagrożenie zanieczyszczenia wód gruntowych czy środowiska naturalnego, znajdującego się w pobliżu obiektu, z którego usuwana jest wilgoć. 

– niska cena zabiegu – ponieważ tego typu osuszanie budynków jest oparte na prostej metodzie z wykorzystaniem naturalnych preparatów pochodzenia mineralnego, jego cena jest niewysoka – jest to najtańszy z dostępnych sposobów, na który powinien móc pozwolić sobie niemal każdy właściciel budynku – nie potrzeba na niego ogromnych nakładów finansowych.