Marzysz o własnej, zielonej przestrzeni na terenie Śląska? Powiemy Ci jak zacząć!

Stworzenie własnego ogrodu od podstaw nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Dla laika w dziedzinie aranżacji zieleni, pierwszym utrudnieniem okaże się chociażby stworzenie wstępnego projektu, a bez tego w naszym ogrodzie zapanuje chaos i rozgardiasz. Projektowanie ogrodów Gliwice powinniśmy więc zostawić specjalistom, którzy z odpowiednim poświęceniem pomogą nam stworzyć ogród, który będzie naszym nowym, ulubionym miejscem na odpoczynek i czas spędzony z rodziną. Od czego więc rozpocząć budowę naszego ogrodu i w czym wyręczy nas architekt?

Pierwsze plany i pierwsze problemy – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem ogrodu?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od zadania sobie pytania “jaki ma być nasz ogród?”. Stylowy? Funkcjonalny? A może pragniemy połączyć jedno z drugim? Ważną częścią, a nawet i początkiem tworzenia ogrodu jest podzielenie prac na poszczególne etapy. Jest to konieczne, aby utrzymać nasze prace w odpowiednim porządku i zaowocuje to płynny i efektywny przebieg prac. Dzięki zaplanowaniu całego przedsięwzięcia możemy łatwo uniknąć błędów montażowych na przykład pamiętać o rozpoczęciu prac od instalacji elektrycznych, a dopiero później zająć się instalacją urządzeń nawadniających.

Projektowanie ogrodu śląsk poprzedzone powinno być również pomysłem właściciela działki, jego wstępną koncepcją na wykorzystanie dostępnej powierzchni. Architekt, który podejmie się stworzenia naszego ogrodu, doceni inicjatywę właściciela działki i będzie odwoływać się do jego pomysłów podczas prac związanych z tworzeniem ogrodu. Specjalista będzie musiał wykorzystać całą dostępną powierzchnię ogrodu tak aby w ogrodzie znalazło się miejsce na wszystko co chciałby w nim umieścić właściciel działki. Przed sadzeniem roślin dobranych odpowiednio do warunków klimatycznych czy poziomu nasłonecznienia ogrodu, warto również poświęcić sporą część uwagi na dobranie odpowiedniej jakości gleby, która będzie podkładem dla naszych roślin. Zależnie od odczynu ziemi w ogrodzie, należy dobrać do niej odpowiednie nawozy lub wzbogacić ją wysokojakościową ziemią ogrodową, którą zakupić można w każdym sklepie ogrodniczym lub budowlanym.

Ponadto zastanów się dwukrotnie jakie kwiaty chciałbyś posiadać w swoim ogrodzie. Jeśli jesteś typem pracusia i żadna praca Ci nie straszna możesz pokusić się o nasadzenie roślin, które okresowo będą wymagać od Ciebie szczególnej pielęgnacji. W przypadku gdy ogród ma być dla Ciebie oazą spokoju i miejscem odpoczynku zdecyduj się na kwiaty wieloletnie oraz małe krzewy. Te rośliny nie będą wymagały od Ciebie wiele uwagi,a Ty będziesz mógł w spokoju zrelaksować się na łonie natury.

Komu powierzyć tak ważne zadanie, czyli jak znaleźć doświadczonego architekta zieleni na terenie Śląska?

Aby mieć pewność, że nasz ogród będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić specjalistów o pomoc. Projekt ogrodu Gliwice to pierwszy krok w stronę stworzenia naszego wymarzonego ogrodu. Na terenie Śląska swoje usługi oferuje firma Caban Bruk, która profesjonalnie zajmie się pracami wykonawczymi na terenie gdzie pojawić ma się nasz zielony zakątek. Firma ta zajmie się analizą działki, inwentaryzacją roślin, zagospodarowaniem wolnej przestrzeni działki, doborem aranżacji kwiatowych odpowiednich do całości koncepcji ogrodu oraz montażem elementów architektonicznych. Projektowanie ogrodów przez takich profesjonalistów to sama przyjemność!