Czy bus na 30 osób to jedyna z możliwości? Dowiedz się, co będzie w stanie zaoferować nam firma przewozowa

Przygotowanie zorganizowanego przewozu sporej liczby osób to bardzo angażujące zadanie, wymagającego dużego nakładu pracy, a przede wszystkim czasu i uwagi. Chociaż możliwości jest bardzo dużo, wszystkie elementy muszą być bardzo precyzyjnie dobra do charakteru wyjazdu, aby podczas podróży nie napotkać na żadne utrudnienia logistyczne, a także nie narazić się na wygórowane koszty. Mimo tego, że na wynajem tego typu pojazdu pozwolić sobie może dosłownie każdy, osoba ta powinna wiedzieć na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę.

Niezależnie od tego, czy interesuje nas wynajem busa 9 osobowego, czy też potrzebny jest nam większy bus na 30 osób, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się kilku elementom, od których zależy czy wszystko pójdzie zgodnie z założonymi przez nas planami. Jako, że przewóz osób i sam transport autokarowy można uznać za wyjątkowo odpowiedzialne zadanie pod każdym względem, wymaga się tutaj zadbania o każdy najmniejszy szczegół. Żeby powiedzieć dosłownie o wszystkim, prawdopodobnie nie wystarczyło by dnia, natomiast śmiało można w kilkunastu zdaniach zawrzeć to, co zdecydowanie jest najważniejsze.

Umowa, jako dokument dostarczający nam cenne informacje o ofercie

Jeżeli już kontaktujemy się z przedstawicielem danego przewoźnika, jest to doskonały moment aby zadać mu kilka istotnych pytań. Z pewnością my, powinniśmy też przedstawić mu swoje oczekiwania dotyczące organizowanego przejazdu, aby wszystkiego dopilnować. Jeśli jest taka możliwość poprośmy o przesłanie wzoru umowy, którą otrzymują do podpisania klienci danej firmy. Jeśli przewoźnik nie ma nic do ukrycia, na pewno nie będzie problemu, abyśmy mogli zapoznać się z takim dokumentem, zanim złożymy pod nim podpis. Przeczytajmy ją bardzo wnikliwie i zweryfikujemy, czy nie ma tam żadnych „kruczków”, które mogłyby naciągnąć nas na dodatkowe koszty.

Bardzo ważne będą też wszelkie załączniki do umowy, jak chociażby regulamin usługi. To tam możemy sprawdzić, czy na klientów nie nakłada się limitów kilometrów, a także czy w przypadku ich obecności, nie należy liczyć się z bardzo dużymi dopłatami za ich przekroczenie. Dowiemy się również, kto pokrywa koszty sprzątania pojazdu, a także jego naprawy podczas ewentualnej stłuczki lub kolizji. Jeśli zależy nam na pełnym bezpieczeństwie – możliwe, że przewoźnik umożliwi nam wykupienie ubezpieczenia podróżnego na preferencyjnych warunkach.

Pojazd, który odpowiada naszym potrzebom…

Na samym początku zastanówmy się i dokładnie określmy to, ilu uczestników weźmie udział w organizowanym przez nas przejeździe. Jest to bowiem pierwszy krok ku temu, aby prawidłowo wybrać pojazd, z którego skorzystamy. W wypadku mniejszych wyjazdów, wystarczy wynajem busa 9 osobowego, natomiast jeśli zadeklaruje się sporo osób, konieczny będzie już autokar na 30 osób, a czasami nawet dwa lub trzy takie samochody. Chociaż nie wydaje się to aż tak istotne, nieprawidłowy dobór pojazdu do liczby pasażerów, może wiązać się nie tylko z problemami logistycznymi, ale też z wygórowanymi kosztami podczas rozliczenia.

Kolejną kwestię będzie ładowność bagażnika. Musimy dostosować ją do tego, jakiego charakteru wyjazd jest przez nas organizowany. Znane są przypadki, kiedy pasażerowie nie mieli możliwości zabrania ze sobą wszystkiego co było im potrzebne, gdyż nie pozwalały im na to możliwości pojazdu. My nie możemy do tego dopuścić. Dowiedzmy się również, jaki bagaż podręczny może mieć ze sobą każda osoba i czy nie dotyczy ich przypadkiem żadna dodatkowa dopłata.

Chociaż to nie jazda, a sam cel podróży jest najważniejszy, warto aby na trasie doświadczyć komfortowych warunków, aby po dotarciu na miejscu mieć energię do działania. Z uwagi na to, pojazdy powinny być zaopatrzone w rozkładane, ergonomiczne fotele, klimatyzację, a także przyciemniane szyby, dzięki którym promienie słoneczne nie będą zbytnio doskwierać pasażerom. Oczywiście mamy możliwość wynajmu busów luksusowych, jednak z uwagi na cenę takiego rozwiązania, nie zawsze będzie to opłacalne wyjście dla każdego.