Bus dla firmy – zakup czy wynajem busów Tychy?

Busy to praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w firmach. Spotkać można jednakowo busy do przewozu pasażerskiego, jak i takie, które można wykorzystać do przewozu towarów, sprzętu, czy innego typu przedmiotów. Dlatego tak wiele osób prowadzących własną działalność decydują się wzbogacić firmową flotę właśnie o bus. I tutaj pojawia się pytanie – kupić bus czy go wynająć? Podpowiadamy!

Zakup firmowego busa

Zakup busa na potrzeby firmy to całkiem spora inwestycja. Musimy liczyć się z kilkunastotysięcznym wydatkiem, ale na tym nie nie koniec. Nawet jeśli uda nam się wygospodarować taką sumę, to nad nie koniec wydatków. Bus wymaga też ubezpieczenia, zakupy paliwa oraz odpowiedniego przechowywania, więc dochodzą nam koszty utrzymania, czy serwisowania. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, lepiej zastanowić się przez chwilę, czy tego właśnie potrzebujemy. Jeśli z busa będziemy korzystać tylko od czasu do czasu, to wtedy lepiej pomyśleć o innych rozwiązań.

Wynajem busa do firmy

Alternatywą dla zakupu jest oczywiście wynajem busów tychy i on wydaje się lepszą opcją, gdy nie mamy funduszów na zakup, lub po prostu zamierzamy używać busa okazjonalnie. Nie ma sensu kupować pojazdu, który więcej czasu spędzi na parkingu. Nieużywany pojazd również się niszczy, a to oznacza pieniądze wyrzucone w błoto. Poza tym wynajem niesie ze sobą możliwość korzystania z większej floty samochodowej. Wypożyczalnie są w stanie nie tylko zapewnić nam różnego typu busy, ale również samochody dostawcze, samochody osobowe, czy furgonetki. Czas użytkowania wszystkich wypożyczanych pojazdów możemy dostosować do swoich potrzeb, co oznacza, że bus bądź dostawczak możemy wynająć jednakowo na kilka godzin lub nawet kilka dni.

Kupujemy bus czy wynajmujemy?

Które rozwiązanie będzie lepsze? Zdecydować się na wynajem busa Tychy dla swojej firmy? A może jednak to zakup będzie lepszym rozwiązaniem? Trzeba przyznać, że równo pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje mocne oraz słabe strony. Na zakup busa potrzebujemy sporej gotówki, ale mamy pojazd na własność. Z kolei decydując się na wynajem busa, możemy dysponować różnego typu pojazdami, ale nie są one naszą własnością. Co w takim razie robić? Na pewno warto się nad chwilę zastanowić i ustalić, co nam wyjdzie na korzyść. Na pewno pod uwagę powinniśmy wziąć wielkość swojej firmy oraz określić, jak często bus będzie nam potrzebny. Czy potrzebujemy go do użytku codziennego? A może kilka razy w tygodniu bądź miesiącu? Do użytku codziennego na pewno przydałby się własny bus. Jeśli w grę wchodzi tylko użytkowanie busa kilka razy w tygodniu bądź miesiącu to zdecydowanie lepiej wyjdziemy na wynajmie busów tychy. Do swojej dyspozycji mamy profesjonalną wypożyczalnię, która może udostępnić nam po korzystnej cenie odpowiedni bus. Co ważne, za każdy razem możemy korzystać z innych rozwiązań, co sprawia, że bus możemy wypożyczać jednakowo do przewozu osób, jak i swoich produktów. Wynajem sprawia, że odchodzi nam wiele dodatkowych kosztów związanych z posiadanego busa, dlatego takie rozwiązanie wydaje się najlepszym wyborem.