Nowości
Początek / Autorzy

Autorzy

 • Agnieszka Piskozub-Piwosz

  Z wykształcenia teolożka, religioznawczyni i anglistka. Z praktyki wciąż się nawracająca katoliczka, żona, mama, nauczycielka angielskiego, redaktorka i tłumaczka. Chciałaby robić masę rzeczy, uczy się wybierać. Autorka bloga: http://lovespatient.wordpress.com/
 • Ania

  Ania

  Ania - mama dwójki chłopaków w wieku wczesnoszkolnym.
 • Małgorzata Musiał

  Małgorzata Musiał

  Zajmuję się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach - prowadząc bloga www.dobrarelacja.pl oraz pracując w toruńskim stowarzyszeniu "Rodzina Inspiruje!". Skończyłam studia pedagogiczne, jednak największym polem doświadczalnym jest dla mnie – rzecz jasna – matkowanie trójce potomków. Każdego dnia na nowo staram się realizować rodzicielstwo oparte na osobistym doświadczeniu Boga - Ojca kochającego bezwarunkowo, bezgranicznie, zawsze.
 • Anita Górzan

  Anita Górzan

  Ciekawa ludzi i świata żona i mama trzech chłopców
 • Zuzanna Zielińska

  Zuzanna Zielińska

  Zuzanna Zielińska, w latach 2003-2009 opiekun i wychowawca w drużynach harcerskich, do roku 2013 - instruktor pierwszej pomocy. Politolog, pracuje jako analityk danych w korporacji informatycznej. Prywatnie: rzymska katoliczka, żona, mama Tadeusza, aktualnie na urlopie rodzicielskim.
 • Agnieszka Ostapczuk

  Agnieszka Ostapczuk

  Na co dzień żona i mama oraz animatorka w katolickiej Wspólnocie Uwielbienia i Ewangelizacji. Zawodowo, jako psycholog rodzinny, łączy swoją fascynację Rodzicielstwem Bliskości z wiedzą z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, wspierając rodziców. Jako doula towarzyszy kobietom podczas ciąży, porodu oraz połogu.
 • Konrad Kruczkowski

  Konrad Kruczkowski - mąż i ojciec. Niedoszły teolog. Bloger. Tekst ukazał się pierwotnie na jego prywatnym blogu - haloziemia.pl
 • Elżbieta Wiater

  Elżbieta Wiater

  ma słabość do Słowa, więc jest biblistką, dziennikarką, czasem pisze książki. Kocha Kraków, nawet ze smogiem, i Tatry, szczególnie przy halnym. Autorka bloga „magdalenka” (http://ewiater.wordpress.com/).
 • Kasia Kasierska-Szura

  Kasia Kasierska-Szura

  Poznanianka od blisko dziesięciu lat mieszkająca w Helsinkach. Z wykształcenia filolog fiński, a z zamiłowania matka czworga i mól książkowy. Katoliczka, od jedenastu lat we wspólnocie neokatechumenalnej. Pasjonują mnie różnice kulturowe i szeroko pojęty dialog międzyludzki. Za najlepszą szkołę życia uważam małżeństwo i rodzicielstwo - to szansa na to, by dojrzewać, a jednocześnie pozostawać dzieckiem.
 • Jarek Żyliński

  Jarek Żyliński

  Psycholog wychowawczy. Na różne sposoby opowiada rodzicom o wychowaniu i rozwoju dzieci. Prowadzi warsztaty, pisze blogi, pojawia się w mediach. Współpracuje z Radiem Bajka, Wydawnictwem Wilga oraz z Katedrą Wychowania i Rozwoju na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Redakcja
 • Martyna Nowakowska-Sosinka

  Martyna Nowakowska-Sosinka

  Martyna, mama Leny, żona Michała. Pasjonatka tanga, gotowania, malarstwa pop-art, muzyki chillout, dobrego kina i książek. Zawodowo finansista twardo stąpający po ziemi.
 • K.I.M.

  K.I.M.

  Tłumaczka, mama dwóch dziewczynek (ur. 2010 i 2012r.). Mieszka na wsi i pali w piecu. Lubi filozofię dialogu i Heideggera. Wierzy w wolność i podmiotowość ludzi, w tym dzieci. Prawie skończyła psychologię:)
 • Emilia Góźdź

  O tym, jak wiele każdy rodzic może się nauczyć od swoich dzieci, pisze Emilia – autorka bloga od-planować życie. Wraz z narodzinami córki na nowo zaczęła swoje życie: bez planu i zbędnych oczekiwań, ale z otwartą głową, a przede wszystkim sercem na to, co przyniesie każdy kolejny dzień. Zawodowo towarzyszy innym kobietom w ich drodze ku świadomemu rodzicielstwu.
 • Miesięcznik
 • Monika Myszka-Wieczerzak

  Monika Myszka-Wieczerzak

  Monika Myszka-Wieczerzak - prywatnie żona i mama dwójki dzieci, zawodowo nauczyciel i doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, choć zdecydowanie woli się określać mianem ANIMATOR ROZWOJU OSOBISTEGO. Przez wiele lat jej duchowość kształtował Ruch Światło-Życie. Marzy o prowadzeniu warsztatów rozwojowych i założeniu własnego Ośrodka Rozwoju Osobistego. Początkiem realizacji tego marzenia jest dla niej tworzenie strony: www.domdobremiejsce.pl
 • Maria Hornowska-Stoch

  Maria Hornowska-Stoch

  Jestem żoną, mamą dwóch córek oraz synka w Niebie oraz psychologiem. Ukształtowały mnie rodzina, oaza, harcerstwo i wielu mądrych ludzi, których spotkałam na swojej drodze. Wciąż się uczę, bo niedawno odkryłam, że po prostu bardzo to lubię. Najważniejsze lekcje dostawałam i dostaję od swojego męża i dzieci. Zawodowo wciąż się dookreślam i odkrywam miejsce dla siebie.
 • Christina Kolb

  Christina Kolb

  Christina Kolb mieszka w Chicago ze wspaniałym mężem, Kevinem i dwuletnim synkiem. Nie mogą się już doczekać narodzin kolejnego dziecka - w maju. Christina jest absolwentką anglistyki i socjologii Uniwersytetu Illinois. Zanim zdecydowała sie zostać mamą zajmująca się domem, pracowała jako koordynator tłumaczeń w organizacji katolickiej. Jest także profesjonalnym cukiernikiem. Uwielbia gotować, piec i pisać. Łączy to wszystko na blogu But I'm Hungry.
 • Jennifer McGrail

  Jennifer McGrail

  Autorka bloga The Path Less Taken. Mieszka wraz z mężem i czworgiem dzieci w Arizonie. Od początku edukują swoje dzieci w domu.
 • Małgorzata Faściszewska

  Małgorzata Faściszewska

  Żona Jurka, mama Jerka. Studentka VI roku wydziału lekarskiego, marząca o domu pełnym dzieci i książek.
 • jakchcemy

  jakchcemy

  Justyna i Tomek. Żona i mąż i rodzice trójki wspaniałych dziewczyn. Od zawsze chcieli jak najwięcej rzeczy robić razem i po swojemu. Idąc w tym kierunku wymyślili i prowadzą bloga jakchcemy.pl
 • Agnieszka Stein

  Agnieszka Stein

  Psycholog. Od 1999 roku pomaga dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, jakie pojawiają się w wielu rodzinach. Udziela indywidualnych konsultacji w trudnościach wychowawczych. Pomaga rodzicom w rozpoznawaniu trudności rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci. Udziela pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny. Prowadzi warsztaty dla rodziców oraz współpracuje z przedszkolami i szkołą Montessori. Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
 • Magdalena Doligalska

  Magdalena Doligalska

  Od 6 lat błogosławiona między mężczyznami - żona jednego, mama trzech. Domowa na pełen etat. Teolog, anglistka.
 • Alicja Kost

  Mama dwójki, żona, naukowiec (dr n. med.) i doula. Na blogu www.mataja.pl wspiera rodziców, pokazując, że najnowsze osiągnięcia nauki pozwolą zrozumieć dziecko i ułatwią rodzicielstwo.
 • Marta Jermaczek-Sitak

  Marta Jermaczek-Sitak

  Ekolożka, botanik, zajmuje się ochroną przyrody i edukacją ekologiczną, działa w Klubie Przyrodników. Wiosną i latem wędruje po łąkach i lasach, ale dużo czasu spędza też przed komputerem. Poza tym hoduje kozy i kury, uprawia ogród, pisze... a przede wszystkim jest żoną Andrzeja i mamą Stasia oraz Tymka. Autorka bloga http://www.kurazdoktoratem.blogspot.com/
 • Dudi

  Mąż Beaty, tato wielodzietny - ojciec Michała (24 lata), Kuby (23 lata), Jacka (18 lat), Maćka (15 lat) i Zuzi (12lat), bloger - autor jednego z najdłużej istniejących polskich blogów (dudi.blog.pl), z wykształcenia pedagog, z pasji teolog i biegacz, z zajęcia manager sprzedaży...
 • Anna Golus

  Anna Golus

  Inicjatorka i organizatorka kampanii „Kocham. Nie daję klapsów” i akcji „Książki nie do bicia”. Autorka bloga „Historia bicia dzieci”.
 • Monika Nadolska

  Monika Nadolska

  Żona Adama, mama trójki dzieci, Mikołaja (ur. 2005), Zosi (ur. 2008) oraz Uli (ur. 2012). Z wykształcenia matematyk, z wyboru mama na pełen etat. Rzymska katoliczka. Bardzo lubi jeździć na rolkach, a zimą wychodzić na biegówki, które to pasje zawdzięcza swojemu mężowi :-)
 • Rachel Balducci

  Żona, mama pięciu synów i jednej córki. Autorka bloga testosterhome.net. Pisarka i dziennikarka, autorka książki "How Do You Tuck In a Superhero", współprowadzi program dla kobiet w CatholicTV. Jak sama pisze, jej rodzica stanowi rzadkość: katolicy mieszkający na południu USA.
 • Maria Mazurowska

  Maria Mazurowska

  Praktykująca katoliczka. Historyk sztuki w stanie spoczynku. Od czasu do czasu redaktor i tłumacz. Na pełen etat - specjalista ds. zarządzania bardzo ruchliwymi zasobami ludzkimi. Mieszka w Warszawie, choć sporą część serca zostawiła w rodzinnym Lublinie.
 • Tata z bliska

  Tata z bliska

  Tata z bliska jest tatą rocznej Ryby. Po odkryciu rodzicielstwa bliskości poczuł, że jest we właściwym miejscu i postanowił się tym podzielić. Blog jest jego odskocznią, spowiedzią i manifestem zarazem. Wiara w to że bliskość, bliskość i szacunek dla dziecka pozwoli mu być takim tatą jakim samego by chciał mieć powoduje, że mu się chce. Chce być takim ojcem jakiego sam chciałby mieć. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo pracuje w branży IT. http://tatazbliska.wordpress.com/
 • Piotr z Naludzi.pl

  Piotr z Naludzi.pl

  Autor bloga Naludzi.pl, na którym opisuje to, jak wraz z żoną wychowuje syna, kierując się zasadami rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy podlanymi radykalnym umiłowaniem wolności i niechęcią do instynktów stadnych.
 • Jan Hunt

  Jan Hunt

  Doradza telefonicznie ludziom z całego świata - specjalizuje się w tematach rodzicielskich, edukacji domowej oraz wsparciu w trudnościach osobistych. Prowadzi The Natural Child Project. Autorka książek: "The Natural Child: Parenting from the Heart" oraz "A Gift for Baby".
 • Kim Cameron-Smith

  Kim Cameron-Smith

  Kim Cameron-Smith jest założycielką i redaktorką naczelną Catholic Attachment Parenting Corner (http://catholiccap.com). Mieszka w północnej Kalifornii wraz ze swoim mężem Filipem i czworgiem dzieci. Prowadzi edukację domową swoich dzieci od 2003 roku. Z zawodu jest prawnikiem; studiowała także literaturę angielską i teologię. W swojej parafii pracuje jako katechistka i prowadzi klub dla dziewcząt. Występuje regularnie w audycji Gregory'ego i Lisy Popcaków w radiu Ave Maria Radio. Prowadzi także blog o homeschoolingu: http://www.firstheralds.com.
 • Patrycja Tryba

  Patrycja Tryba

  Mama 5,5-letnich bliźniaków. Od 2010 roku prowadzi blog http://www.mamablizniacza.blogspot.co.uk/ na którym opisuje zabawy w nurcie Montessori. Od 7 lat mieszka z Mężem poza granicami Polski i tworzy rodzinę dwujęzyczną, dbającą również o duchowy rozwój swoich dzieci.
Przewiń do góry