Nowości
Początek / RB i wiara / …i zdrowych, RODZINNYCH Świąt
…i zdrowych, RODZINNYCH Świąt
fot. Nina Matthews Photography (on flickr)

…i zdrowych, RODZINNYCH Świąt

W tym roku włączyłam też dzieci w swoje plany prezentowe. Dotąd właściwie nie dzieliłam się z nimi tym, że rozważam, co może kogoś ucieszyć, a potem szukam sposobu, jak zdobyć taki prezent bez przekraczania budżetu. Claire i Dominik byli ze mną na zakupach, gdy wybierałam prezenty dla ich kuzynek. Podobało im się pomaganie mi w wyborze prezentów i rozmawianie o tym, co może spodobać się Maddie i Olivii. To skupienie się na doświadczeniu i uczuciach drugiej osoby jest ważną stroną empatii. Nie dość, że znaleźliśmy ładne prezenty, to jeszcze ja bardzo doceniłam ten szczególny czas spędzony z dwójką moich średnich dzieci.

Myślę, że te rodzinne doświadczenia i tradycje to punkty zaczepienia w życiu moich dzieci. Sprawiają, że ten czas jest dla nich wartościowy i znaczący. Oczywiście otwarcie paru prezentów w dzień Bożego Narodzenia i radość z ich powodu, podczas gdy jak co roku w bożonarodzeniowy poranek w piecu dochodzą moje drożdżowe ślimaczki, może być jedną z tych tradycji. Nie potrafię się nie uśmiechnąć, słysząc śmiech i piski radości dzieci, gdy otwierają prezenty. Kocham bałagan powstały z porozrywanego papieru i kocham patrzeć, jak moje dzieci oglądają nawzajem swoje prezenty. Nie chcę tylko, żeby nowina o podarunku Wcielenia została zasypana przez Wielką Machinę Biznesową czy przez zgubny syreni śpiew chciwości. Mam nadzieję, że z Bożą łaską i za przewodnictwem Ducha Świętego moja rodzina będzie robiła postępy!

Życzę Wam i Waszym rodzinom błogosławionych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!

(tłum. Paulina Ohar-Zima)

[Od redakcji: Tekst ukazał się rok temu na stronie: http://catholicap.com/ Dziękujemy Kim Cameron-Smith za zgodę na tłumaczenie i przedruk. Wyrazy wdzięczności także dla tłumaczki, Pauliny Ohar-Zimy.]

Kim Cameron-Smith

Kim Cameron-Smith
Kim Cameron-Smith jest założycielką i redaktorką naczelną Catholic Attachment Parenting Corner (http://catholiccap.com). Mieszka w północnej Kalifornii wraz ze swoim mężem Filipem i czworgiem dzieci. Prowadzi edukację domową swoich dzieci od 2003 roku. Z zawodu jest prawnikiem; studiowała także literaturę angielską i teologię. W swojej parafii pracuje jako katechistka i prowadzi klub dla dziewcząt. Występuje regularnie w audycji Gregory'ego i Lisy Popcaków w radiu Ave Maria Radio. Prowadzi także blog o homeschoolingu: http://www.firstheralds.com.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane są zaznaczone. *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przewiń do góry